loader
Wszystko o drewnie

Kiedy należy rozważyć usunięcie drzew?

Kiedy należy rozważyć usunięcie drzewa?

Gdy drzewo jest uszkodzone, spróchniałe lub słabe z powodu choroby, jego usunięcie to właściwy wybór. Pomoże to chronić Twoją własność, a także inne drzewa i rośliny. Jeśli jednak chodzi o usuwanie drzew, wycięcie ich we właściwym czasie ułatwia cały proces. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o procesie usuwania drzewa.

Jaka jest najlepsza pora roku na usuwanie drzew?

Warto pamiętać, że jeżeli drzewo przerasta korzeniami lub w jakikolwiek sposób zagraża mieniu lub znajdującym się na nim osobom, należy natychmiast wezwać profesjonalną firmę zajmującą się usuwaniem drzew. Pomogą oni szybko i skutecznie usunąć chore lub zainfekowane drzewa, nie naruszając przy tym innych pobliskich roślin i drzew. Jeśli jednak problem jest mniej poważny, odpowiednim czasem na usunięcie drzewa jest okres spoczynku, czyli czas między późną zimą a nadejściem wiosny. Dzieje się tak dlatego, że drzewa w stanie spoczynku nie mają liści i są lżejsze, co ułatwia specjalistom przycięcie gałęzi i usunięcie drzewa.

Zmniejszanie kosztów usuwania drzew

Aby zminimalizować koszty usług związanych z usuwaniem drzew, warto wziąć pod uwagę następujące kwestie:

Czas

Jeśli chodzi o usuwanie drzew, warto znać czynniki, które mogą wpłynąć na termin usunięcia drzewa. Z tego powodu trudno jest określić, kiedy należy je ściąć, nie zbadawszy go dokładnie. Gdy zatrudniasz firmę zajmującą się usuwaniem drzew, całkowity koszt zależy zwykle od następujących czynników:

  • Koszt robocizny związanej z usunięciem drzewa
  • Opłaty za narzędzia i sprzęt potrzebny do wykonania pracy.

W celu zaoszczędzenia pieniędzy warto wybrać odpowiednią porę roku na wycięcie drzewa, czyli na ogół okres spoczynku.

Co sprawia, że jest to tańsze?

Zazwyczaj preferuje się okres spoczynku, ponieważ wymaga to mniejszego nakładu pracy i zajmuje mniej czasu. Ponadto, jeśli planuje się usunięcie tylko kilku spróchniałych lub chorych gałęzi, pora spoczynku jest najlepszym okresem. Wykonywanie tej czynności w innym okresie może mieć negatywny wpływ na ogólny stan zdrowia drzewa.

Wyjątki od reguły dotyczącej okresu usuwania drzew

Oprócz pory roku koszt usunięcia drzewa zależy także od jego wielkości, lokalizacji i wymagań. Jeśli więc drzewo obumiera z powodu choroby lub stresu i stanowi bezpośrednie zagrożenie, można jak najszybciej wezwać profesjonalistów do jego usunięcia.

Skontaktuj się z nami w sprawie usuwania drzew w Toronto


DreamWorks Tree Services jest znaną firmą zajmującą się usuwaniem drzew. Mamy wykwalifikowanych arborystów i profesjonalistów, którzy pomogą Ci szybko i bezpiecznie wyciąć drzewo, jeśli stanowi ono zagrożenie. Sprawdzimy drzewo i określimy najlepszy możliwy sposób usunięcia go bez naruszania krajobrazu.

Jeśli szukasz profesjonalistów do usunięcia martwego lub spróchniałego drzewa, zadzwoń do nas pod numer 647-261-2627. Możesz także wypełnić nasz formularz kontaktowy online, aby otrzymać bezpłatną wycenę.

Related Posts:

  • Pytania, które należy zadać przed usunięciem drzewa
  • Jak usunięcie drzew może pomóc Twojej nieruchomości?
  • Dlaczego usunięcie drzew może Cię więcej kosztować?
  • Siedem rzeczy, które musisz wiedzieć o usuwaniu drzew