loader
Narzędzia

5 Najlepszych wierteł dla elektryków

Ustawiając tablicę elektryczną lub przeprowadzając przewód przez ścianę, elektrycy muszą wywiercić różne powierzchnie. Elektrycy potrzebują różnych wierteł do różnych rodzajów prac elektrycznych. Aby wykonać te różne aplikacje, elektryk potrzebuje pewnych wierteł, które są idealne do konkretnego zadania. Zrobiliśmy listę najlepszych wierteł dla elektryków, aby poradzić sobie z tymi zadaniami.

Każdego dnia elektryk musi stawić czoła nowym wyzwaniom, w tym tworzeniu otworów do instalacji różnego rodzaju puszek lub różnych urządzeń ściennych. Oprócz tworzenia pilota jest częstym zadaniem dla elektryka do montażu elementów złącznych do zabezpieczenia przewodów lub trasowania materiałów do ściany lub odtwarzania drewna.

W skrócie, rodzaj zadania nie jest ograniczony do elektryka, który może obsługiwać z jednego rodzaju wiertła. Dlatego musi zbierać różne rodzaje wierteł, w tym, wiertło krok, wiertło szpadel, wiertło forstner, wiertło skrętu i więcej.

Streszczenie artykułu

 • Wybór Handyman: 5 najlepszych wierteł dla elektryków
  • Dewalt Titanium: Najlepszy zestaw wierteł dla elektryków
  • Wiertła Bosch Impact MultiConstruction dla elektryków
  • Bosch Daredevil: wiertło szpadowe dla elektryków
  • DEWALT: Wiertło stopniowe dla elektryków
  • Freud: Wiertło forstner dla elektryków
 • Wbudowane materiały w Najlepsze wiertła dla elektryków
  • Różne rodzaje wierteł dla elektryków
 • FAQs na najlepsze wiertła dla elektryków
  • Elektrycy muszą mieć wszystkie te wiertła

Wybór Handyman'a: 5 najlepszych wierteł dla elektryków

Podczas gdy wiertło stopniowe jest idealne do powiększania istniejących otworów lub wiercenia w cienkim materiale, wiertło łopatkowe jest używane do wiercenia otworów przez drewniane kołki, aby przeprowadzić przewody. I odwrotnie, forstner zapewnia precyzyjne wiercenie i tworzy otwory do mocowania kołków.

Pomimo elektryk musi skupić się na materiale użytym w wiertle, aby zapewnić idealne wiercenie bez uwzględnienia powierzchni. Na szczęście nasz ekspert badacz zrobił listę obejmującą niektóre ciężkie wiertła, które mogą obsługiwać prawie wszystkie wiercenia lub jazdy zadań często napotykanych przez elektryka.

Ponadto, są one uniwersalne, elastyczne i skonstruowane utrzymane jakości projektu, nadal mieści się w budżecie. Więc sprawdźmy je!

Nasz Top Pick

Dewalt Titanium: Najlepszy zestaw wierteł dla elektryków

 • Od wiercenia złamanych śrub, to wiertło jest idealne do usuwania układów wydechowych i wiercenia na stali hartowanej.
 • Jego konstrukcja końcówki prędkości utrzymuje wiertło od chodzenia na starcie i oferuje dokładne wiercenie.
 • Te wiertła dla elektryków Construct z powłoką tytanową obiecuje trwałą obsługę i obsługiwać trudne zadanie.
Kup na Amazon

Przedostanie się przez twardą stal, drewno lub plastik może być trudne bez solidnego i wyostrzyć wiertło jak DEWALT Titanium Drill Bit Set. To wiertło jest wykonane z platynowej powłoki, która zachowuje swoją trwałość, nawet wiercąc w metalach nieżelaznych. Elektryk, który często obsługuje komercyjnych i mieszkaniowych aplikacji znajduje to wiertło imponujące, ponieważ nie produkują spin shanks podczas redukcji chodzenia.

Dzięki swojej konstrukcji końcówki prędkości, które utrzymują wiertło z chodzenia na początku i pomóc wiertło dla elektryków, aby utrzymać go bezpiecznie. Oprócz stępienia, przeciąganie, odpryskiwanie ten zestaw wierteł jest idealny do wielu zadań związanych z elektryków.

Strona błędu tego wiertła jest to, że może złamać po pewnym użyciu po niektórych raport użytkownika. Oprócz niektórych doświadczeń klientów, to szybko stępione

 • To wiertło przychodzi w zestawie 21 wierteł tytanu w twardym pojemniku przypadku i dostępne w przystępnej cenie. Poza tym, jest odporność na korozję i zapewnia precyzyjne wiercenie.

 • Niektóre doświadczenie użytkownika ma tendencję do złamał po pewnym użyciu i szybko stępione.

Premium Pick

Wiertła Bosch Impact MultiConstruction dla elektryków

 • Konstrukcja z solidną, wysokiej jakości głowicą z węglików spiekanych umożliwia szybkie wiercenie w mocnych materiałach.
 • Jego strome flutes konstrukcja zapewnić czystą powierzchnię wiercenia.
 • Jego ostre krawędzie tnące sprawiają, że jest idealny do zaawansowanej wydajności.
Kup na Amazon

Te wiertła udarowe Bosch oferują elektrykom wystarczającą wygodę, dzięki ich wszechstronności, dzięki czemu są idealne do wielu zastosowań. Dla elektryków, którzy znosili spadek wydajności z powodu tępego bitu, zaleca się stosowanie tego zestawu.

Projekt z zaawansowanych ostrych krawędzi tnących szlifowanych i wysokiej jakości węglika głowy, te wiertła elektryków pozostanie ostry na długo. Nawet elektrycy, którzy szukają czegoś łatwego w użyciu i proste do montażu i demontażu może zaufać ten zestaw wierteł. Jego konstrukcja sześciokątny trzonek dodaje elastyczności, która pozwala użytkownikowi używać udarów i młotowiertarki wygodnie.

Kluczową cechą jest stromy projekt flute, który pozwala wiercić przez beton i usuwanie gruzu szybko. Wadą tych wierteł jest to, że nie są idealne do wiercenia w płytce i trochę dłużej do wiercenia w twardym materiale.

 • Z solidnej konstrukcji, te zestawy wierteł są uniwersalne, trwałe i idealne do trudnych zadań. Dzięki zwiększonej ostrości końcówek, są one idealne do wiertarki udarowej i młotowiertarki.

 • Ten zestaw wierteł jest dostępny w dłuższym rozmiarze, nie jest idealny do wiercenia w płytkach.

Opcja Daredevil

Wiertła Bosch Daredevil Spade dla elektryków

 • Wyprofilowana łopatka zapewnia szybkie odprowadzanie wiórów.
 • Sześciokątny trzonek z mocnym rowkiem zmniejsza ryzyko poślizgu.
 • Z ostrogą i końcówkami rozwierającymi, oferuje czystszy otwór z mniejszą ilością wyłamań.
Kup na Amazon

Jeśli potrzebujesz czegoś do wiercenia większego otworu przy minimalnym wysiłku bez poślizgu, spróbuj tego Bosch Daredevil Spade Bit Set. Ten zestaw wierteł posiada końcówkę gwintowaną z pełnym stożkiem, która zapewnia szybkie i bezwysiłkowe wiercenie przez różne powierzchnie. Profesjonalny elektryk, który ma różne rodzaje wiertarek udarowych lub wiertarek znajdzie ten zestaw najbardziej korzystne, ponieważ nie będzie musiał inwestować w różne rodzaje bitów.

Projekt z 1/4 cala. sześciokątny trzpień to elektrycy wiertła zestaw będzie pasować do zakresu wiertła podczas moc rowek zapewnia lepszą przyczepność bitów i znacznie zmniejszyć poślizg. Pochodzi z pełnym stożkiem gwintowane końcówki, pozwala operatorowi ciągnie bit przez materiał z minimalnym wysiłku i wibracji porównując typowe bity łopatą.

Wadą tego zestawu wierteł jest to, że tępi się szybko w twardym drewnie i końcówka śruby jest średnia jakość, która może się zaciąć.

 • Wykonane z wysokiej stali węglowej, to wiertło jest ustawiony 10X szybciej niż zwykłe wiertło łopatą. Poza tym są one potężne, kompatybilne z różnymi wiertłami i zapewniają wiercenie bez wysiłku.

 • Te wiertła mogą tępić się szybko w twardym drewnie i końcówka śruby jest średnia jakość.

Wiertło stopniowe

DEWALT: Wiertło stopniowe dla elektryków

 • Posiada końcówkę z dzielonym punktem, aby zaoferować szybszy sezon wiercenia.
 • Posiada laserowo wygrawerowane cyfry, które poprawiają widoczność stopnia.
 • Specjalnie zoptymalizowana do pracy z udarowymi wiertarkami, wciąż odpowiednia dla wiertarek obrotowych.
Kup na Amazon

Dalej, mamy DEWALT Step Drill Bit Set, który jest zoptymalizowany do użytku z napędem udarowym. Więc każde użycie go, operator będzie miał precyzyjny otwór. Electrician znajdzie to idealne do cięcia przez stali nierdzewnej, podczas gdy jego numery grawerowane laserowo zwiększyć widoczność kroku.

Inną imponującą cechą jest tytanowa konstrukcja spirali z dwoma ostrzami, która nie tylko zapewnia trwałość, ale także lepsze odprowadzanie wiórów. Z multi-diameter projektowania, elektryk może wiercić wiele otworów średnicy bez zmiany bitu co czyni go idealnym do innego typu aplikacji.

Nawet porównując inne wiertła krok można mieć ten jeden w przystępnej cenie. Aby zapewnić długotrwałe użytkowanie operator powinien wstępnie wywiercić przed zastosowaniem tego wiertła krok jak końcówka zużywa się dość szybko.

 • To wiertło krok jest dostępny w przystępnej cenie, podczas gdy funkcje tytanu dwa spirala flute konstrukcja, podzielona końcówka punkt, numery grawerowane laserowo i solidna konstrukcja.

 • Końcówka może zużywają się szybko i oferują tylko 90 dni gwarancji.

Bit Forstner

Freud forstner Bit dla elektryków

 • Pochodzi z siedmiu różnych wielkości wiertła wynikające w co czyni go idealnym do wiercenia otworów kieszeni, otworów dolnych i nakładania.
 • Wykonane z hartowanej stali, dzięki czemu może wiercić w twardym drewnie, sklejce i miękkim drewnie.
 • Kompatybilny zarówno z prasami wiertniczymi, jak i wiertarkami ręcznymi.
Kup na Amazon

Szukasz najlepszego wiertła do elektrycznej obróbki zgrubnej? Spróbuj tego freud forstner wiertła. Ten zestaw jest idealny do podjęcia precyzyjnego wiercenia. Projekt z ząbkowanymi krawędziami i super ostrą ostrogą, dzięki czemu elektryk może wiercić dokładnie z najczystszym wykończeniem. Ten zestaw wierteł jest wykonany z hartowanej stali, co czyni go idealnym do wiercenia w twardym drewnie, miękkim drewnie i sklejce.

Rozmiary różnią się od 0,25 cala do 1 cala, więc elektryk może dopasować te albo ręczne wiertarki lub prasy wiertniczej. Niezależnie od operatora planującego wiercić otwory kieszeniowe, otwory z płaskim dnem i otwory nakładające się, posiadanie tego zestawu wierteł pozwoli mu to zrobić.

Dzięki najnowocześniejszej konstrukcji, elektryk będzie miał szybsze tempo pracy. Minusem tego zestawu jest zakres wielkości jest ograniczona, która nie będzie można wykonać różne zadania.

 • Pochodzi w multi-size wiertła rozmiar, zestaw ten zapewnia bezbłędne wiercenie i oferuje mniej odprysków. Poza tym, jest trwały i konstrukcja z ząbkowaną krawędzią.

 • Rozmiar wiertła jest ograniczona i może przyjść w złym opakowaniu.

Wbudowane materiały w najlepszych wierteł dla elektryków

Materiał stosowany w wiertłach dla elektryków:

Black Oxide: Wiertło wykonane ze stali z powłoką z tlenku czarnego dodaje odporność na korozję, a także zmniejsza tarcie między obrabianym przedmiotem a wiertłem. Jest to przyzwoite połączenie, dzięki czemu wiertło nadaje się do miękkiego metalu, drewna i tworzyw sztucznych. Jednakże, te wiertła nie pozostają ostre na długo i będzie brakowało korzyści, ponieważ powłoka zużywa się z krawędzi tnących. Zdarzenie nie używa ich do cięcia przez metal o grubości większej niż 1/8 cala.

Titanium: Wiertło z powłoką azotku tytanu jest świetną alternatywą dla czarnego tlenku, który również odporność na korozję i zmniejsza tarcie. Dodatkowe korzyści, które przynosi to podniesienie sztywności powierzchni i stworzyć barierę termiczną, aby zmniejszyć gromadzenie się temperatury. W rezultacie, oferuje dłuższą obsługę niż czarny tlenek. Można również użyć wiertła tytanu do wiercenia zamków.

Wiertła tytanu wiercić szybciej w porównaniu do czarnego tlenku i jego chipy przejść przez flety superiorly. Ale to wiertło drogie niż poprzedni i powłoka nosić off. Jednakże, wiertło z powłoką azotku tytanu jest lepsze do wiercenia w drewnie i metalu.

Kobalt: Połączenie 5% stopu i 8% kobaltu, to wiertło jest również lepszą opcją dla elektryka. Jako mieszanka stali biegnie przez cały bit, jest to genialny bieg do ostrzenia zamiast zmiany. Jednak jest to drogie, ale ta cecha sprawia, że nadal warto. Chociaż może wiercić wszystko, większość pro elektryków są rezerwy go do metalu ze względu na cenę.

Wiertła z węglików spiekanych: To wiertło jest bit pobyt ostrzejszy na długo porównując HSS, stali i tytanu wiertła. Wiertła z węglików spiekanych jest najczęściej używany do wiercenia muru i płytek.

Wiertło ze stali szybkotnącej (HSS): Jeśli musisz wiercić włókno szklane, drewno, PVC lub miękkie metale, a następnie wybierz to wiertło.

Różne rodzaje wierteł dla elektryków

Wiertła kręte: Wiertło skręcane nadaje się do wiercenia w niezliczonych materiałach, gdy trzeba wywiercić otwór o średnicy 1/2 cala lub mniejszej.

Szpadle: Jest to opłacalna opcja, która jest również znana jako bit łopatkowy. Ze względu na swój kształt, wiertło łopatkowe wyrzuca wióry na zewnątrz, a nie wysyła je w górę. Jest to przyzwoity sprzęt do wiercenia w drewnie.

Wiertła ślimakowe: Jest to jednak całkiem to samo, co wiertła szpadlowe, ale idealne do wiercenia głębszych otworów. Nawet jeśli trzeba usunąć wiele wiórów z punktu wejścia podczas wiercenia, użyj tego. Dzięki swojej konstrukcji z pełnym rowkiem. Poza tym, aby użyć tego wiertła, potrzebne są mocniejsze wiertła. Jest to świetne urządzenie do wiercenia głębokich otworów o średnicy ponad 3/4 cala.

Z gwintowaną końcówką, to wiertło Auger bit ciągnie bit do przodu i zapewnia ładne i proste wiercenie.

Step Bits: Jeśli planujesz wywiercić dziurę w cienkim metalu, takim jak skrzynki wyłączników lub blacha, użyj tego wiertła. Zaczyna się od krótkiego pilota, wiertło krokowe przechodzi przez serię rosnących grubości.

Zawiera płaski flet z bitu kurczy się na każdym kroku, który pozwala na wiercenie w arkuszu materiału i innych cienkich metali. Strona błędu tego wiertła to nie może wywiercić dziurę w 1/8″ średnicy. Poza tym, to jest trochę drogie.

Instalator Wiertło: Jest to specjalistyczne wiertło skrętne przeznaczone do instalacji okablowania dla systemu bezpieczeństwa. To wiertło może być do 18 cali i wiercić przez trudne powierzchnie. Po wiercenia przez podłogę, ścianę lub inne powierzchnie, a jego potrzeba, aby wstawić drut do małego otworu i drawback przez otwór, to jest, gdzie to robi swoją pracę.

Countersink wiertło: To wiertło jest również znany jako śruby pilot bit i używać do wiercenia w drewnie. Mimo, że może wiercić pilot, otwory pogłębiające i pogłębiacz, pozwala elektrykowi pogłębić zapięcie, i naprawić korek nad głową łącznika.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące najlepszych wierteł dla elektryków

Jaki jest idealny rozmiar otworu dla drutu elektrycznego?

To zależy od wielkości drutu elektrycznego. Jednak większość elektryków wiercić 3/4 "otwory, które są standardowe dla przewodu elektrycznego. Poza tym pozwala ciągnąć kabel łatwo nawet jeden lub dwa kable na raz. Jeśli Twój przewód ma szerokość 3/8″ to wywierć otwór 1/2″, aby mógł się zmieścić.

Jak uniknąć wiercenia w przewodzie?

Najczęstszą zasadą jest unikanie wiercenia wokół gniazdek i włączników światła, ponieważ przewody elektryczne idą pionowo i poziomo wokół tych urządzeń. Ponadto należy zorientować się, jak wygląda sprawdzanie przewodów i rurociągów na strychu i w piwnicy.

Co się stanie, jeśli przewiercę się do przewodu elektrycznego?

Wiercenie w przewodzie elektrycznym może go prawie odciąć. Nie będzie Cię to kosztować, jeśli przewód może przewodzić prąd, ale z czasem słaby punkt może się stopić i odciąć zasilanie. I odwrotnie, jeśli masz pecha, może to podpalić coś.

Jest to dozwolone wiercenie w stadninie z elektrycznym?

Zazwyczaj przewody nie biegną między stadniną a płytą gipsowo-kartonową. Więc wiercenie w stadninie nie zaszkodzi.

Elektrycy muszą mieć wszystkie te wiertła

Teraz masz listę najlepszych wierteł dla elektryków, które mogą obsługiwać różne aplikacje elektrycy często w obliczu. Tak więc, o tych urządzeń w skrzyni biegów oznacza zapewnienie zakończenia projektu, czy trzeba wiercić w drewnie, murze, tworzyw sztucznych lub twardych materiałów, takich jak stal.

Te zestawy wiertarskie są w różnych rozmiarach i kształtach, co czyni je idealnymi do różnych rodzajów otworów nadal kompatybilne z udarowym, wiertarka i wiertarka ręczna.