loader
Narzędzia

Jakiej wielkości kompresor do gwoździarek do ram?

Połączenie gwoździarki szkieletowej z kompresorem powietrza o odpowiednim rozmiarze jest niezbędne, aby cieszyć się nieuciążliwym doświadczeniem i zwiększyć wydajność. Sprężarka powietrza jest dostępna w różnych rozmiarach i kształtach, a wybór niewłaściwego rozmiaru może mieć duży wpływ na projekt gwoździarki do ram. Jakiej więc wielkości sprężarki powietrza do gwoździarki szkieletowej należy użyć?

Odpowiedź zależy od kilku czynników, w tym od rodzaju sprężarki i projektu gwoździowania, a także od kompatybilności między tymi urządzeniami. Pomimo tego, ilość pistoletów do gwoździ lub innych elektronarzędzi potrzebnych do realizacji projektu jest również jednym z kluczowych czynników.

Tak więc w tym przewodniku omówiliśmy kilka czynników, które głęboko określają rozmiar sprężarki powietrza dla niektórych projektów gwoździarki ramowej. Tak więc, czytanie przewodnika pomoże Ci wybrać odpowiedni rozmiar sprężarki powietrza, abyś mógł wykonać zadanie związane z gwoździarką do ram.

Streszczenie artykułu

 • Różne rodzaje sprężarek powietrza do gwoździarek szkieletowych
  • Zapotrzebowanie gwoździarki pneumatycznej na sprężone powietrze
  • Jak zmierzyć zapotrzebowanie na ciśnienie dla gwoździarki do ram
  • Craftsman: Sprężarka powietrza do gwoździarki do ram
  • Jak zmierzyć zapotrzebowanie na moc pistoletu do wbijania gwoździ
 • Jaki rozmiar kompresora powietrza jest idealny do gwoździarki do ram?
  • Wskazówki, jak w pełni wykorzystać możliwości gwoździarki do ram
  • Przygotuj kompresor
  • Wybierz odpowiedni spust
  • Sprawdź, czy nie ma problemów z bezpieczeństwem
 • Najczęściej zadawane pytania: Jaki rozmiar kompresora powietrza do gwoździarki do ram?
  • Wybierz najlepszy rozmiar kompresora powietrza

Różne rodzaje kompresorów powietrza do gwoździarek do ram

Gwoździarki szkieletowe są używane do różnych rodzajów ciężkich zadań, takich jak budowa pokładów, podkładów i ram. Wymagają one odpowiedniej mocy, aby pokonać trudne powierzchnie. Poniżej przedstawiono trzy rodzaje gwoździarek szkieletowych wraz z ich źródłem zasilania:

 • Pneumatyczna gwoździarka do ram: wymaga dużej mocy i działa na przenośnej sprężarce powietrza.
 • Gwoździarkaakumulatorowa: zgodnie z nazwą nie posiada przewodu i zasilana jest z naładowanych akumulatorów. Do pracy tej gwoździarki nie jest więc potrzebny kompresor powietrza.
 • Gwoździarka bezszczotkowa: Podobnie jak bezprzewodowe gwoździarki ramowe, ten typ gwoździarki ramowej może pracować bez sprężarki powietrza.

Tylko pneumatyczne gwoździarki ramowe wymagają sprężarki powietrza, aby uruchomić przez. Tak więc, przewodnik będzie kontynuować, aby rozważyć ten gwoździarki ramki.

W przypadku pneumatycznej gwoździarki szkieletowej wymagana jest sprężarka powietrza.

Pneumatyczne gwoździarki wymagają określonej wartości CFM (stóp sześciennych na minutę) i HP (koni mechanicznych). Tak więc sprężarka powietrza, którą wybierzesz, powinna mieć określoną CFM i HP, aby przejść przez gwoździarkę. Krótko mówiąc, jeśli CFM i HP nie są idealnie dopasowane między gwoździarką a sprężarką powietrza, nie będziesz w stanie obsługiwać narzędzia elektrycznego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak obliczyć właściwą CFM i HP dla gwoździarki.

Jak zmierzyć zapotrzebowanie na ciśnienie dla gwoździarki szkieletowej?

Pistolety do gwoździ wymagają do pracy minimalnego sprężonego powietrza, które jest znane jako CFM. Zazwyczaj producent ustala minimalną ilość CFM dla każdego narzędzia pneumatycznego. Ale jeśli chcesz obliczyć to samemu, wzór jest następujący:

Zwiększ CFM do najwyższej wartości znamionowej pneumatycznej gwoździarki szkieletowej i podziel kwotę przez 1,5. Wynik będzie średnią CFM wymaganą dla narzędzia do wykonania zadania wbijania gwoździ.

Przyjrzyjmy się wymaganiom CFM różnych narzędzi do gwoździarek pneumatycznych:

Typ gwoździarki pneumatycznejTyp kompresoraWymagane CFM
Gwoździarka BradNaleśnikowa/Przenośna2.0 CFM, 2 galony
Gwoździarka dekarskaPrzenośny4.0 CFM, 6 galonów
Gwoździarka szkieletowaPrzenośny4.0 CFM, 4 - 6 galonów
Zszywacz tapicerskiPrzenośny2.0 CFM, 1 galon
Gwoździarka do poszyciaPrzenośny4.0 CFM, 4 - 6 galonów
Gwoździarka do prac wykończeniowychNaleśnik/Przenośny2,0 CFM, 2 - 3 galony
Tabela rozmiarów kompresorów do gwoździarek do ram

Tak więc sprężarka powietrza o wydajności 2-4 CFM i pojemności 2-6 galonów jest najlepszą sprężarką do gwoździarek ramowych.

Sprężarka powietrza do gwoździarek szkieletowych

Craftsman: Sprężarka powietrza do gwoździarek szkieletowych

 • Kompresor powietrza Craftsman to model z 6 galonowym zbiornikiem w kształcie naleśnika.
 • Zapewnia ciśnienie powietrza 90 PSI przy 2,5 SCFM, więc może z łatwością obsługiwać gwoździarkę do ram.
 • Nadaje się do narzędzia pneumatycznego do wbijania gwoździ.
 • Sprężarka powietrza waży tylko 32,5 funta, więc można ją łatwo przenosić.
 • Zbiornik sprężarki powietrza jest wykonany z aluminium i jest trwały.
 • Zapewnia maksymalne ciśnienie powietrza 150 PSI.
 • Craftsman jest wyprodukowany w USA.
Kup na Amazon

Jak zmierzyć zapotrzebowanie na moc pistoletu do wbijania gwoździ

Następnym ważnym zadaniem jest sprawdzenie zapotrzebowania na moc sprężarki powietrza. Wiele osób może wierzyć, że im więcej koni mechanicznych ma sprężarka powietrza, tym większa jest jej moc. Ale to może być mylące. HP nie jest jedynym wskaźnikiem, który określa, jak szybko sprężarka będzie działać.

Producenci mierzą HP sprężarki powietrza w różnym stylu. Podczas gdy niektórzy oceniają swoje produkty według mocy szczytowej, inni oceniają je według normalnej mocy operacyjnej. Wśród tych dwóch, szczytowa moc jest najwyższą mocą, jaką może wygenerować silnik. Do obsługi gwoździarki szkieletowej wybierz sprężarkę powietrza, która może wytworzyć 5HP-10HP.

Jaki rozmiar sprężarki powietrza jest idealny dla pistoletu do wbijania gwoździ?

Biorąc pod uwagę wszechstronność, przewoźne sprężarki powietrza są odpowiednie zarówno do pracy w odległych miejscach, jak i w garażu. Są one dostępne w różnych rozmiarach, z których można wybrać odpowiednią sprężarkę powietrza do danego projektu. Tak więc będziemy posuwać się naprzód, trzymając się przenośnej sprężarki powietrza.

Rozmiar zbiornika w najlepszych sprężarkach powietrza waha się od 2 do 20 galonów. Jeśli musisz pracować w odległym miejscu przez dłuższy czas, powinieneś użyć kompresora powietrza o większym rozmiarze zbiornika. W przeciwnym razie do pracy w garażu przy lżejszych pracach można użyć sprężarki o małym rozmiarze zbiornika.

Rzućmy okiem na listę rozmiarów zbiorników odpowiednich do różnych zadań wykonywanych za pomocą gwoździarek ramowych:

 • 2-4 galony rozmiar zbiornika: idealny do użytku domowego, ten rozmiar zbiornika sprężarka powietrza jest najczęściej używany do półprofesjonalnych projektów gwoździ, a także innych lekkich działań.
 • 4-6 galonów: zbiorniki tej wielkości są odpowiednie do obsługi średniej wielkości projektów. Mogą one jednak zaskoczyć użytkownika, oferując wsparcie dla ciężkich zadań. Jeśli potrzebujesz uruchomić przez jedną gwoździarkę, aby zakończyć swoje zadania na zewnątrz, ten zakres wielkości zbiornika jest zalecany.
 • 6-10 galonów: Jeśli musiałbyś uruchomić dwa lub więcej pistoletów do gwoździarki ramowej razem dla większego projektu, możesz rozważyć ten zakres wielkości zbiornika. Sprężarka powietrza z takim zbiornikiem zapewni profesjonalne wsparcie przez cały długi sezon.

Krótko mówiąc, to jakiej wielkości sprężarka powietrza jest potrzebna do gwoździarek szkieletowych zależy od rodzaju projektu i jego wymagań.

Wskazówki dotyczące optymalnego wykorzystania gwoździarki do ram

Po otrzymaniu sprężarki powietrza 4 CFM do wbijania gwoździ, przygotujmy się do efektywnego wykonania zadania wbijania gwoździ. Istnieje wiele czynników, o których należy pamiętać, aby można było ukończyć projekt precyzyjnie i bezpiecznie. Zapoznajmy się z kilkoma przydatnymi wskazówkami:

Przygotuj kompresor

Zarówno HP, jak i CFM wskazują, jak mocna jest sprężarka powietrza. Dlatego przed rozpoczęciem pracy z gwoździarką nie należy ustawiać jej mocy na najwyższym poziomie. Znajdź odpowiednią ilość CFM potrzebną dla Twojej gwoździarki i ustaw ją w taki sposób.

Wybierz odpowiedni spust

Spust jest mechanizmem wyjściowym w gwoździarkach szkieletowych. Generalnie gwoździarki są wyposażone w dwa rodzaje spustów, w tym spusty pojedynczego ognia i spusty uderzeniowe.

Biorąc pod uwagę szybkość, spust uderzeniowy jest najszybszy, ale nie zapewnia większej precyzji i kontroli nad gwoździowaniem. I odwrotnie, spust pojedynczego ognia zapewnia precyzyjną pracę z lepszą kontrolą, choć nie daje dużej prędkości. Dlatego przed włączeniem urządzenia należy ustawić spust zgodnie z wymaganiami danego projektu związanego z wbijaniem gwoździ.

Sprawdź, czy nie ma problemów z bezpieczeństwem

Podobnie jak w przypadku innych elektronarzędzi, również sprężarka powietrza do pistoletów do gwoździ wymaga pewnego wyposażenia ochronnego i czujności w zakresie bezpiecznej pracy. Do obsługi pistoletu do gwoździ potrzebna jest niewiarygodna ilość ciśnienia i prędkość. Może więc spowodować wypadek, prowadząc pistolet w niewłaściwym kierunku. Poza tym należy często sprawdzać gwoździarkę, ponieważ jej głowica może się zaciąć i spowodować inne usterki w systemie.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące rozmiaru kompresora do gwoździarek do ram

Ile CFM jest odpowiednie do pracy gwoździarki szkieletowej?

CFM preferuje przepływ powietrza, jaki może dostarczyć sprężarka powietrza. Niektóre pneumatyczne gwoździarki szkieletowe wymagają 5 CFM. Jednak jest to zróżnicowane. Podczas gdy zszywacz pneumatyczny wymaga 0,3 CFM, sprężarka powietrza powinna mieć 4 CFM do zasilania gwoździarki szkieletowej.

Czy mogę użyć 6-galonowej sprężarki powietrza do obsługi gwoździarki szkieletowej?

Prawie wszystkie przenośne sprężarki powietrza mają wystarczającą moc do zasilania gwoździarek i gwoździarek szpilkowych. Do obsługi gwoździarki do prac wykończeniowych sprężarka powietrza powinna mieć 2 CFM do ciągłego wbijania gwoździ. Do obsługi gwoździarki szkieletowej zaleca się użycie sprężarki powietrza o pojemności zbiornika 6 galonów i wydajności 4 CFM.

Jaka jest najlepsza sprężarka powietrza do gwoździarki szkieletowej?

Spośród wielu modeli, najlepszym kompresorem powietrza do gwoździarek szkieletowych będzie Porter-Cable C2002 WK. Ta sprężarka powietrza ma najwyższe ciśnienie 150 PSI, które zapewnia długi czas pracy wielu gwoździarek do szkieletów. Ponadto jest wyposażona w zawór wody i ekskluzywne gumowe nóżki, które pomagają wygodnie ją podnosić.

Wybierz najlepszy rozmiar kompresora powietrza

Nie jest konieczne kupowanie większego kompresora powietrza, aby zainwestować więcej pieniędzy, co może spowodować uszkodzenie wewnętrznych części gwoździarki z powodu nadmiernej mocy. Podobnie, użycie mniejszej sprężarki powietrza nie zapewni wystarczającej mocy do efektywnego działania gwoździarki w celu wykonania precyzyjnej pracy.

Jakiej więc wielkości sprężarki powietrza powinny używać gwoździarki szkieletowe? Wybierz sprężarkę powietrza, której CFM i HP są zgodne z gwoździarką. Poza tym weź pod uwagę rodzaj projektu, czy wymaga on sprężarki ze zbiornikiem o pojemności 5 galonów, czy 10. Mam nadzieję, że teraz już wiesz, jakiej wielkości kompresora powietrza powinieneś użyć do swojego projektu.