loader
Blog

Jakie są najczęstsze łańcuchy transportowe stosowane w przemyśle?

Łańcuchy transportowe są niezbędnym elementem systemów transportu wewnętrznego składających się z przenośników. Przekazują one napęd na elementy mechanizmu napędowego, co z kolei powoduje ruch taśmy przenośnika. Pozwala to na transport produktów lub materiałów do kolejnych etapów produkcji.

Łańcuchy przenośnika zgrzebłowego

Przenośniki taśmowe znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Wykorzystywane są w górnictwie do transportu urobku i kopalń, a także w przemyśle chemii spożywczej, budownictwie i przemyśle papierniczym do organizacji transportu.

Łancuchy przenośnikowe zgrzebłowe stanowią integralną część mechanizmu napędowego i są odpowiedzialne za sprawne działanie napędu, jak również za przenoszenie napędu oraz ruch taśmy przenośnika. Każda branża ma swoje własne wymagania dotyczące łańcuchów transportowych. Muszą być one skonstruowane w zależności od ich wytrzymałości, wielkości oraz parametrów technicznych. Niektóre łańcuchy nadają się do przenośników pracujących w bardzo niskich temperaturach, inne zaś do pracy w zapylonym środowisku. Pomożemy Państwu w doborze odpowiedniego łańcucha transportowego, który będzie służył przez wiele lat.

Rynek oferuje swoim klientom szeroką gamę produktów i usług. Rozwiązania te są nie tylko szerokie, ale i najwyższej jakości. Szukajmy firmy, która cieszy się dobrymi opiniami klientów i posiada szeroką gamę produktów. Na szczególną uwagę zasługują łańcuchy do przenośników zgrzebłowych.

Łancuchy przenośnikowe zgrzebłowe znajdziesz w ofercie na https://www.janus.com.pl/lancuchy-przenosnikowe-zgrzeblowe/

Łancuchy przenośnikowe zgrzebłowe

Łańcuchy do przenośników kubełkowych

W ofercie znajdują się również łańcuchy do przenośników kubełkowych. Jakie jest ich zastosowanie? Łańcuchy transportowe mają wszechstronne zastosowanie ze względu na swoje unikalne właściwości. Często stanowią kręgosłup firmy, ponieważ umożliwiają dostarczenie wszystkich rodzajów produktów do właściwych miejsc, często w najtrudniejszych warunkach.

Odpowiednio zaprojektowane łancuchy przenośnikowe zgrzebłowe są bardzo odporne na pylenie bardzo sypkich materiałów. Są w stanie transportować wielotonowe magazyny zbożowe, mąkę w maszynach rolniczych oraz pasze o maksymalnej masie do 3,5 tony. Produkty te są odporne na nadmierne pylenie i niekorzystny wpływ zmiennych warunków atmosferycznych.

Kolejną branżą jest przemysł drzewny/wydobywczy. Łańcuch przenośnika dzięki wysokiej odporności na uderzenia i ścieranie idealnie nadaje się do transportu drewna, koksu czy odpadów z rębaków. Jest on odporny na zużycie nawet w ekstremalnych warunkach pracy.

Należy również wspomnieć o przemyśle chemicznym i spożywczym. Są one kluczowym elementem w transporcie żywności, ponieważ wykonane są ze stali nierdzewnej, która jest odporna na korozję. Taśmy przenośnikowe wykonane z naszych komponentów mogą bez problemu transportować owoce, warzywa i inne artykuły spożywcze.

Wszystkie elementy kwasoodporne mogą być wykorzystywane w przemyśle chemicznym do transportu różnych niebezpiecznych substancji. Nadają się również do transportu produktów, które poddawane są obróbce lub czyszczeniu z użyciem niebezpiecznych substancji.

Mogą być również wykorzystywane do transportu materiałów specjalistycznych. Wymienione gałęzie przemysłu to tylko kilka z wielu, w których wykorzystywane są łańcuchy transportowe. Mogą być stosowane w wielu maszynach poprzez dodanie do konstrukcji płyt, zbiorników lub sworzni. Są w stanie transportować produkty farmaceutyczne, tekstylia i materiały kartonowe, a także napoje.

Mimo, że o łańcuchach transportowych wiemy dużo, to nadal wydaje się to skomplikowane. Dobrze jest, aby łańcuch był łatwy w obsłudze. Jeśli jednak pojawią się problemy techniczne z łańcuchem, może to stanowić problem. Ważne jest, aby łańcuch przenośnikowy był niezawodny i wysokiej jakości. Należy zadawać pytania. To nie jest powód do wstydu. Nie ma jednej osoby, która wie wszystko. Nikt nie jest wszechwiedzący ani wszechstronny. Jest to zupełnie normalne.