loader
Narzędzia

7 Najlepszych wierteł diamentowych do płytek porcelanowych

Płytki porcelanowe są twarde i kruche. Gdy materiał jest płytki porcelanowe lub ceramiczne, wiercenie zadanie staje się trudne. Płytka porcelanowa potrzebuje specjalnego rodzaju wiertła, takie jak wiertła diamentowe do cięcia lub zrobić różne kształty otworów.

Liczba producentów chwycił sklepów i znalezienie najlepszych wierteł diamentowych dla płytek porcelanowych jest zastanawiające. Różne marki mają różne funkcje i cechy. Przetestowaliśmy niektóre wiertła wydajność na płytki porcelanowe i wybraliśmy siedem najlepszych wiertła diamentowe.

Teraz pytanie w umyśle, dlaczego dostać konkretne wiertła do płytek porcelanowych? Nie będzie regularne wiertło pracy? Właściwie płytki porcelanowe są twarde i kruche. To ma taką naturalną tendencję do łamania, więc wszelkie zwykłe wiertła nie będzie działać prawidłowo. Kiedy jest zbyt duży nacisk w danym punkcie, płytki mogą pęknąć lub rozbić.

Aby temu zapobiec, należy je wiercić delikatnie, ostrymi wiertłami przy niskim ciśnieniu. Diamentowe wiertła są twardsze, ostrzejsze i zdolne do wiercenia przy niskich obrotach.

Więcej na: http://frezfactory.pl

Dla wielu ekspertów DIY, wiertła z węglików spiekanych są dobre wiertła do płytek porcelanowych. W naszej opinii, wiertła z powłoką diamentową są najlepszym wyborem.

Bardzo ostre wiertła są dostępne w kilku rozmiarach. Są to również doskonałe wiertła do prac hydraulicznych związanych z płytkami porcelanowymi. Zapoznaj się z tymi, które wybraliśmy dla Ciebie. W tym celu zebraliśmy siedem najlepszych wierteł diamentowych do płytek porcelanowych.

Nasze topowe wiertła

DUNCHATY: Diamentowe wiertła do płytek porcelanowych

 • Wiertła te są niezwykle twarde dzięki niklowanej stali węglowej.
 • Bardzo ostre krawędzie diamentowe zapewniają gładkie i dokładne wykończenie otworu.
 • Posiadanie dużego otworu prześwitującego ułatwia stosowanie wierteł.
 • Wiele opcji rozmiarowych pozwala na zastosowanie ich do prawie każdego celu.
 • Dla celów smarowania, stosowanie wody jest więcej niż wystarczająco.

Kup na Amazon

SQB jest znanym producentem narzędzi klasy przemysłowej. Jednym z najlepszych narzędzi, które mają jest Diamond Hole Saws. Każdy z tych wierteł jest wykonany z przemysłowej jakości stali węglowej.

Dla dalszego wzmocnienia, stal jest pokryta niklem. Zapewnia to dodatkową warstwę odporną na rdzę. Wraz z wytrzymałym korpusem, końcówka wiertła pokryta jest grubą powłoką diamentową. Taka wytrzymała warstwa zapewnia bardziej dostępne udogodnienia w wierceniu.

Jeśli chcesz najlepsze wiertła do płytek porcelanowych, to jest to idealne. Są one obsługiwane pod niskim ciśnieniem. A jedną z najlepszych rzeczy jest to, że wystarczy woda jako smar podczas pracy jednego. Dzięki różnym opcjom wielkości i solidnej konstrukcji, można użyć jednego do prawie każdego zadania wiercenia.

 

 • Wiele wariantów rozmiarowych pozwalają używać wierteł do wszystkich działań. Wraz z solidną i ostrą budową, można nawet używać ich do materiałów typu szkło. To ma pewną swobodę do niego.

 

 • Pomimo jakości wykonania, nie nadają się one do pracy pod wysokim ciśnieniem. Jeśli chcesz używać ich z wyższymi obrotami niż zalecane, będziesz musiał użyć dużo wody.

Zwycięzca

Wiertła diamentowe Drilax do płytek porcelanowych

 • Posiada zestaw dziesięciu różnej wielkości wierteł w zakresie od 5/32″ do 1″.
 • Jeden z najbardziej opłacalnych opcji w przypadku wierteł diamentowych.
 • Nie ma centrum pilotażowego wiertła, więc może być używany bez żadnych komplikacji.
 • Wiertła są przystosowane do prawie wszystkich rodzajów wierteł.
 • Można użyć wierteł do włókna szklanego, płytki, marmuru, a nawet granitu.

Kup na Amazon

W branży narzędzi wiertniczych, istnieje tylko kilka osób, które nie wiedzą o Drilax. Są to marka, która sprawia, że niektóre z najlepszych narzędzi wydajności. Jednym z takich narzędzi jest ich diamentowe wiertło. Ma premii jakości zbudowany, ale stosunkowo bardziej przystępne.

Każdy z tych wierteł jest zbudowany z możliwością być używane z każdym wiertła chcesz. Ponieważ nie ma centrum pilota wiertła, może się okazać, że są one trudne do wykorzystania jako początkujący. Ale dla łatwości w ich użyciu, można skorzystać z pomocy drewnianych przewodników.

Choć mówimy o wiertła do płytek porcelanowych, ten szczególny bit jest użyteczne z prawie wszystkich rodzajów materiałów, jak zrobić dziury w szkle, płytki, marmur, granit, po prostu nazwać. To jest wszechstronny w najprawdziwszym sensie.

 

 • Jest łatwy w użyciu, a także może być stosowany na różnych rodzajach materiałów. To sprawia, że są one doskonałym wyborem, jeśli nie myślisz o wiercenie porcelany tylko. Jeśli chcesz precyzyjnych wierteł, można użyć drewnianych prowadnic z zaciskami.

 

 • Ponieważ nie ma centralnego wiertła pilotażowego, jest to trochę trudne w użyciu dla początkujących. I te wiertła nie są samonapędzające się, więc niech wiertła suche jest niebezpieczne.

Jakość przemysłowa

THINKWORK: Diamentowe wiertła do płytek porcelanowych

 • Może być stosowany do cięcia precyzyjne i gładkie otwory z jego końcówką pokrytą diamentem.
 • Wiertła są zaprojektowane z funkcją samoczynnego podawania dla łatwiejszego smarowania.
 • Prowadnica z regulowaną piłą do otworów i przyssawkami pomaga w precyzyjnym wierceniu.
 • Wiele opcji wielkości wierteł, które wszystkie są podobnej jakości przemysłowej.
 • Z wystarczającą ilością wody jako smarowanie, może wycinać otwory we wszystkich materiałach.

Kup na Amazon

Korzystanie z wiertła diamentowego do otworu każdej powierzchni wymaga obu rąk. Ale THINKWORK uczynił to możliwe do wykorzystania z jedną ręką. Ich diamentowe wiertła pochodzą z ergonomicznym przewodnikiem. Prowadnica jest samonaprowadzająca, regulowana i wyposażona w przyssawki zapewniające pewny chwyt.

Podczas wprowadzania ułatwień w użytkowaniu, nie zaniedbano akumulatorowych wiertarek. Każda z wiertarek posiada korpus wykonany z przemysłowej stali węglowej. Aby ułatwić wycinanie gładkich otworów, końcówka wiertła pokryta jest grubą warstwą diamentu. To sprawia, że wiertła te nadają się nie tylko do płytek porcelanowych, ale także do innych twardych i kruchych substancji. Jesteś ograniczony przez ilość wody, której używasz jako chłodziwa.

Dzięki funkcji samoczynnego podawania, można użyć idealną ilość wody wiertła potrzebują. Wiertła o różnych wielkościach i możliwość wyboru materiałów sprawiają, że są one odpowiednie do projektów typu "zrób to sam".

 

 • Ze względu na ergonomiczny kształt i prowadnicę, można używać wiertła jedną ręką. A dzięki regulowanemu mocowaniu i odpowiedniemu systemowi smarowania, wiertło nigdy nie będzie zbyt gorące. To będzie trwać przez długi czas.

 

 • Chociaż twierdzą, że można wiercić wszystko, beton jest wykluczone. A jeśli już coś wiercisz, to żywotność wiertła zależy od ilości zużytej wody.

Premium Pick

SHDIATOOL Diamentowe wiertła rdzeniowe do płytek

 • Ziarno diamentowe na końcówce wiertła jest idealne do gładkiego i szybkiego wiercenia.
 • Każde z tych wierteł nadaje się tylko do szlifierek kątowych.
 • Wiercenie porcelany może być wykonane zarówno w suchych jak i mokrych procesach.
 • Unikalna konstrukcja wiertła pozwala na stosowanie go w nieregularnych kątach dla lepszej swobody.
 • Może być stosowany do wiercenia cegły, dachówki, marmuru, muru, porcelany, a nawet kamieni.

Kup na Amazon

Większość wierteł diamentowych do płytek porcelanowych mają tendencję do koncentrowania się na wiercenie twardych, ale kruchych materiałów. Ale tak nie jest w przypadku SHDIATOOL Diamond Core Bits wiertła. Są one mocne i wystarczająco ostre, aby wyciąć otwory nawet w sztywnych kamieniach.

Aby osiągnąć taką ostrość, diamentowa końcówka wiertła jest lutowana za pomocą technologii lutowania próżniowego. To sprawia, że, więc końcówka jest zawsze ostry bez względu na to, co wiercą. Taka właściwość sprawia również, że wiertło może być używane nawet w suchych warunkach.

Jeśli martwisz się o chłodzenie wierteł podczas używania ich w suchych warunkach, jest na to rozwiązanie. Każda końcówka wiertła posiada chłodzący rdzeń woskowy. Jeśli więc z jakiegoś powodu temperatura wzrośnie, wosk topi się i działa jak smar. Tak więc, nie martw się o część smarującą.

 

 • Najlepsze w tych wiertłach jest to, że mogą być używane zarówno do wiercenia na sucho, jak i na mokro. To pozwala im być stosowane na materiałach takich jak cegły i betony. Kąt szlifowania obiektu pozwala wiertło do cięcia otworów kranu nawet w kamieniach.

 

 • Wiertła są przeznaczone tylko do stosowania z szlifierką kątową. Tak więc, jeśli chcesz z nich korzystać, musisz dostać konkretny szlifierki.

Najlepszy budżet

Baban: Najlepsze wiertła do płytek porcelanowych

 • Dziesięć różnych rozmiarów wierteł od 0,23″ do 1,26″.
 • Wiertło rdzeniowe jest pokryte wysokiej jakości diamentem dla gładkiego cięcia.
 • Wysokiej prędkości trwała stal zapewnia wiertło z bardziej solidną wydajność.
 • Za pomocą rdzenia można wyciąć otwór w płytkach porcelanowych, szklanych, z włókna szklanego, ceramicznych i granitowych.
 • Możliwe jest użycie wiertła z różnymi typami wierteł.

Kup na Amazon

Wiertło do płytek porcelanowych nie jest czymś delikatnym. Mogą być wytrzymałe i długotrwałe. Aby udowodnić ten punkt, Moworve Diamentowe wiertła zostały stworzone. W szczególności, seria Baban. Te wiertła są wystarczająco mocne i ostre, aby wiercić nie tylko porcelanę, ale także łupki marmuru. Taka wytrzymałość nie jest dostępna w większości typów wierteł.

Użycie jednego z tych wierteł jest proste. Oczyść powierzchnię i zaznacz miejsce cięcia. Następnie wystarczy wywiercić otwór. Ale pamiętaj, aby smarować wiertło wystarczająco wodą, ponieważ nie ma funkcji samoczynnego podawania.

Ponieważ wiertła są wykonane z szybkotnącej stali, mają tendencję do obracania się dość szybko. Powoduje to duże tarcie i pomaga w wycinaniu idealnych otworów. Ale jednym z problemów jest to, że trzeba używać wody do ciągłego chłodzenia wiertła.

 

 • Stal szybkotnąca pomaga wiertłu obracać się przy stosunkowo wyższych obrotach. Wykorzystując te obroty z wysokiej jakości powłoką diamentową, można wywiercić wszystko. Wszystkie te specjalności razem pomóc wiertło trwać dłużej niż alternatywy.

 

 • Woda jest koniecznością podczas korzystania z tych wierteł. W przeciwnym razie będziesz spalić diamentowy rdzeń wiertła.

Najlepszy ogólnie

Drilax: Diamentowy zestaw wierteł do płytek

 • Długotrwałe wiertła, które są zbudowane z najwyższej jakości.
 • Kompletny zestaw zawiera własny diamentowy przewodnik po otworach, aby pomóc w wierceniu.
 • Każdy zestaw składa się z osiemdziesięciu procent różnych typów wielkości dla wierteł.
 • Ze względu na wyższą piłę otworu, można wiercić przez grubsze materiały.
 • Do regulacji temperatury i chłodzenia, woda ma być stosowany zewnętrznie.

Kup na Amazon

Rozmawialiśmy już o tym, co Drilax ma do zaoferowania. Ale inny jeden z ich kreacji jest Diamond Wiertło Bit Saw Set. Ten zestaw jest pakowany z dziesięciu różnych rozmiarów wiertła. To sprawia, że 80% wszystkich dostępnych rozmiarów wierteł.

Wiertła te nie tylko różnią się wielkością, ale również różnią się od standardowych produktów Drilax. Każda końcówka wiertła jest pokryta powłoką diamentową i ma solidną budowę. To jest oczywiste, ale unikalną cechą jest to, że każde wiertło ma wyższy współczynnik kształtu. To zamienia wiercenie przez grubsze materiały łatwiejsze.

A najlepsze jest to, że choć są to wiertła do płytek porcelanowych, może nawet przeniknąć marmur. Dzięki doskonałej ostrości i wytrzymałości, bity nie pozostawi jednego złamania włosów na marmurze. Możesz użyć ich do wiercenia innych podobnych elementów.

 

 • Dzięki szerokiej gamie opcji, można pracować z pełną swobodą. Ponadto, każde wiertło samo w sobie jest wystarczająco wytrzymałe, aby trwać całe życie. Tak więc, uzyskanie jednego z tych zestawów pozwoli Ci zaoszczędzić dużo.

 

 • Ponieważ funkcja samoczynnego podawania nie jest dostępna, będziesz musiał dostarczać wodę z zewnątrz. Prowadzi to do nieuporządkowanej powierzchni roboczej, co jest kłopotliwe.

3 Otters: Zestaw wierteł diamentowych do płytek

 • Odporne na zużycie i korozję wiertła są niklowanej stali węglowej.
 • Każdy otwór wykonany za pomocą wiertła jest gładka i precyzyjna.
 • Istnieje piętnaście różnych rozmiarów wiertła w każdym zestawie.
 • Wiertło jest wykonane do wiercenia szkła jako ostrość, ale może również wiercić płytki porcelanowe.
 • Wszystkie wiertła są w stanie wyciąć otwory nawet w zastygłym betonie.

Kup na Amazon

Ciemny koń w sektorze wiertła jest Johouse. Produkt, który sprawia, że są one godne uwagi jest ich Diamond Drill Bit Set. To szczyci się największą różnorodność wielkości bitów. To czyni je odpowiednimi dla wszystkich DIY i profesjonalnych prac.

Większość wierteł diamentowych do płytek porcelanowych są ograniczone do korzystania z prostej powłoki diamentowej na końcach. Ale ten zestaw ma bity, których końcówki są pokryte premier materiału węglika krzemu. Są one takie same jak diament, ale mają większą odporność na zużycie.

Taka trwałość pozwala na użycie wiertła nawet na betonie. Są one trwałe, ale używanie ich bez odpowiedniego smaru jest katastrofalne w skutkach. Ponieważ wiertło ma wysokie obroty, a także twardy diament na końcówce, może się wypalić. Aby temu zapobiec, należy użyć nadmiaru wody.

 

 • Podczas korzystania z wiertła, nie będziesz musiał się martwić o korozję lub zużycie. To dzięki wysokiej jakości materiału konstrukcyjnego. Aby prawidłowo sparować z korpusem, końcówka wiertła ma również wyższej jakości powłokę diamentową.

 

 • Chociaż wiertło może penetrować wszystko, nie może przeniknąć do betonu grubszego niż pół cala. Ponadto, bez wody, wiertło jest praktycznie bezużyteczne.

Jak wywiercić otwór w płytce porcelanowej?

Wiercenie w płytce lub fugach jest o wiele bardziej delikatne niż w przypadku wiertła udarowego. Wywiera ona standardowy nacisk na płytkę, dzięki czemu można łatwo się w niej zagłębić.

Wiercenie studni jest łatwe, ale najpierw należy zaznaczyć miejsce wokół otworu, w którym będziemy wiercić. Aby to zrobić, użyj markera. Następnie spróbuj umieścić wiertło w pozycji pionowej i powoli uruchomić go wewnątrz płytki.

Co jest lepsze do płytek porcelanowych, wiertła diamentowe czy węglikowe?

Zarówno wiertła diamentowe jak i węglikowe są mocniejsze od wierteł z hartowanej stali, ale to diamentowe jest królem. Diamentowe wiertła mają najtwardszą skalę twardości wśród wszystkich typów wierteł na rynku. Zawsze chcemy najlepsze narzędzie z buck, prawda?

Diamenty, ze względu na ich atomowego wiązania kowalencyjnego i sześciennej siatki, tworzą najtwardszy materiał na planecie. Węglik spiekany jest również mocny, ale wiązania metaliczne wewnątrz końcówek węglikowych nie są tak sztywne jak wiązania kowalencyjne. Erozja krawędzi w przypadku wierteł diamentowych jest znacznie mniejsza niż w przypadku węglików spiekanych.

Kiedy wiercić przez porcelanę, tarcie między nimi obu będzie zmniejszyć ostrość bitów z czasem. Jak każdy metalowy bit, bity z węglików spiekanych zużywają się, tępią, a nawet łamią. Dodatkowo, wiertła diamentowe wydzielają mniej ciepła podczas wiercenia, co skutkuje mniejszym uszkodzeniem porcelany.

Niestety, po kilku rundach z węglików spiekanych bitów, wynik nie będzie tak regularne. Otwory będą miały nierówne wyniki krawędzi, czyniąc kompletny bałagan do powierzchni roboczej. Tak więc, jeśli trwałość jest twoja rzecz w życiu, wiertło diamentowe jest jeden do wyboru.

Kluczowe cechy, aby wybrać najlepsze wiertła diamentowe dla płytek porcelanowych

W przypadku wierteł, istnieją tysiące odmian, że będziesz miał na rynku. Być może myślisz o tym, jak oddzieliliśmy najlepsze wśród tych wszystkich opcji. Cóż, poszliśmy za prosty plan znalezienia pewnych szczególnych cech w nich.

Typ Bit: Istnieją głównie dwa rodzaje wierteł, które można uzyskać - wiertła diamentowe i wiertła węglikowe. Jeden wybrałeś będzie zależeć od tego, jaki rodzaj pracy chcesz dostać zrobione.

Jeśli chcesz zrobić pracę przemysłową, a następnie wybrać typ bitu węglika. Są one odpowiednie do twardej powierzchni i niskiego ciśnienia, ale szybkie wiercenie.

Wręcz przeciwnie, wiertła diamentowe są powolne wiercenie, ale może wytrzymać wyższe ciśnienie. Pozwala im to na wykonywanie większych wierceń bez powodowania pęknięć w strukturze.

Cechy szczególne: Końcówki wiertarskie są klasyfikowane na podstawie celu, któremu mają służyć. Niektóre z nich mają funkcję samoczynnego podawania, podczas gdy niektóre są grot. Zarówno końcówki z węglika wolframu jak i diamentowe są wysokiej jakości, ale pracują z różnymi mediami.

Spośród rodzajów końcówek polecamy te samonaprowadzające. Jest tak dlatego, że nadają się one do wiercenia na mokro. A w przypadku płytek porcelanowych najlepiej jest wiercić na mokro, ponieważ powoduje to mniejsze powstawanie pęknięć.

Wymiary: Nie można używać dużego wiertła z pierwszego etapu, jeśli materiał jest tak kruchy jak płytki porcelanowe. Upewnij się, że kupiłeś wiertło z największą liczbą wariantów. To pomoże Ci zrobić niestandardowe otwory i upewnić się, że płytki trzymać ich integralności.

Często zadawane pytania na temat najlepszych wierteł do płytek porcelanowych

Co sprawia, że płytki porcelanowe są wyjątkowe?

Jak większość płytek "płytki porcelanowe są twarde i mają błyszczące wykończenie do nich. Ale w przeciwieństwie do większości innych materiałów, płytki porcelanowe jest krucha. To powoduje, że pękają lub mają pęknięcia przy nacisku na punkt. Jest to materiał wykonany z piasku i innych minerałów. Kruchość jest więc nieunikniona.

Czy młotowiertarka może być używana do wiercenia płytek porcelanowych?

Najtrudniejszą częścią wiercenia w płytkach porcelanowych jest odpowiednie rozłożenie nacisku. Aby to zrobić, należy najpierw przewiercić szkliwo porcelanowe. Po przewierceniu tej części można użyć prawie każdego rodzaju wiertła. Dotyczy to również młotowiertarki. Ale aby usunąć szkliwo, trzeba najpierw skorzystać z pomocy wierteł z piłą otworową.

Jakie jest najlepsze wiertło do płytek porcelanowych?

Ze względu na delikatny charakter płytek porcelanowych, nie są one łatwe w obróbce. Jeśli chcesz wywiercić w nich otwór, będziesz musiał zachować ostrożność. Tak więc, użycie idealnego wiertła jest koniecznością. Najlepsze wiertła do wiercenia w płytkach porcelanowych to te z końcówką diamentową. Są one wytrzymałe i mają ostrą, ale tępą końcówkę. Dzięki temu nacisk jest odpowiednio rozłożony i nie dochodzi do pęknięcia płytki.

Jakie korzyści daje otwornica w przypadku płytek porcelanowych?

Porcelanowe rury najczęściej układa się w umywalniach lub kuchniach. Powoduje to, że trzeba przeciąć płytkę, aby umożliwić poprowadzenie rur i odprowadzenie wody. Aby pomóc w takiej sytuacji, stosuje się wiertła z piłą otworową. Są one w stanie wyciąć idealny i gładki otwór w prawie każdym rodzaju płytek. Ułatwia to pracę, zachowując integralność płytek porcelanowych.

Weź wiertło, które znajdziesz idealne

Porcelana jest kruchy materiał do pracy z - nie ma co do tego wątpliwości. Ale nie są one niewykonalne. Aby było to możliwe, stosuje się wiertła diamentowe. Tak więc, jeśli jesteś profesjonalistą lub robisz projekty DIY, konieczne jest, aby uzyskać najlepsze wiertła diamentowe do płytek porcelanowych. Aby pomóc Ci znaleźć najlepsze, zebraliśmy wszystkie informacje. Mamy nadzieję, że ten artykuł Ci pomoże.