loader
Narzędzia

8 najlepszych pras wiertarskich do metalu

Możesz użyć najlepszej prasy wiertarskiej do metalu do różnych zadań, takich jak cięcie rur, frezowanie pierścieni lub formowanie systemu. I dostaniesz przepływ i stale zmieniającą się prędkość.

W każdym razie, wiercenie metalu jest powolny proces, i to wymaga mocy prasy wiertarskiej. Jeśli kawałek zatrzaskuje materiał w miejscu cięcia go, może skręcić lub wyrzucić go. I dostajesz najwięcej urazów między tobą, materiałem i wiertłem.

Kiedy używasz wiertarki ręcznej do szczególnie trudnego zadania, które wymaga wiercenia wielu otworów o różnych szerokościach, głębokościach i kątach, oczywiście zrozumiesz trudność.

Być może wykonałeś już jakiś projekt. Mimo to, prawdopodobnie wymyślisz kilka projektów, których jeszcze nie zrobiłeś. Ale jestem zachwycony z ostatecznego wyniku z mojej prasy wiertniczej.

Konwencjonalna prasa wiertnicza nie zyska tyle miłości i uwagi, co dodatkowe standardowe narzędzia w warsztacie, takie jak zwykła piła, młotowiertarka czy wiertarka. Możesz chcieć mieć precyzyjną i głęboką prasę na kilka dni, ale właściwy wybór ma znaczenie.

Ponadto, można znaleźć prasy wiertnicze w różnych rozmiarach i kształtach z prawie taką samą liczbą opcji filtracji. Ale dzisiaj, będę mówić o 8 najlepszych pras wiertarskich do metalu. Ciesz się!

Top Pick Prasa wiertarska

Sklep Fox W1848: Najlepsza stojąca na podłodze prasa wiertarska do metalu

 • Shop Fox W1848 jest napędzany przez silnik 3/4HP, który może osiągnąć do 3050 RPM.
 • Ta wiertarka podłogowa do metalu posiada solidną i niezawodną strukturę, ważącą 122 funtów i o wymiarach 24′′ x 15′′ x 63′′.
 • Ta prasa wiertnicza oferuje 12 opcji prędkości do wyboru, co daje jednostce kilka bardzo potrzebnych wszechstronność.
 • Możesz przechylić stół do kąta 90 stopni w lewo i prawo, a także można zmienić wysokość stołu i nachylenie w oparciu o rozmiar przedmiotu obrabianego.
 • Ta prasa wiertnicza została dedykowana do używania jej jako szlifierki, dlatego posiada dwa otwory na kurz wbudowane w konstrukcję.

Kup na Amazon

W1848 reprezentuje znakomity stosunek jakości do ceny. Zapewnia wysoką wydajność, ma wiele zastosowań i jest długowieczna. W rezultacie jest to narzędzie niezbędne w praktycznie każdym miejscu pracy.

Ponadto, jego silnik 3/4 HP ma zmienną prędkość i może być używany w 12 różnych ustawieniach od 250 do 3050 obr.

Te i inne cechy sprawiają, że Shop Fox W1848 jest bardzo elastycznym urządzeniem warsztatowym - jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na jego temat, czytaj dalej.

 

 • Model W1848 zachwycił nas jakością wykonania. Ponadto stół urządzenia jest przestronny i można go ustawić w różnych pozycjach, co zapewnia optymalne dopasowanie do każdego obrabianego elementu. Co więcej, silnik wiertarki o mocy 3/4 KM szybko przecina wiele rodzajów materiałów i pozwala użytkownikowi na korzystanie z 12 różnych poziomów prędkości.

 

 • Według kilku konsumentów, pozycja pochodzi z niejednoznacznych instrukcji. Ci, którzy nigdy wcześniej nie konstruowali tego rodzaju urządzeń elektrycznych, mogą uznać całą operację za trudną.

Zwycięzca

WEN 4208T: Najlepsza stołowa prasa wiertarska do metalu

 • Może pochwalić się 2-calowym skokiem wału i wygodnymi do odczytania, blokowanymi sekwencyjnymi regulatorami głębokości, które zapewniają precyzyjne i spójne wiercenie.
 • Uchwyt z wpustem i stożek wrzeciona JT33 umożliwiają stosowanie wierteł o średnicy od 1,5 do 13 mm (1/20 do ½ cala).
 • Zmieniając położenie taśmy na dwóch wrzecionach, można ręcznie zmienić prędkość obrotową na 740, 1100, 1530, 2100 lub 3140 obr/min.
 • Podstawa posiada otwory umożliwiające montaż na ławie lub stojaku roboczym, a zaciski i wizjery mogą być łatwo przymocowane do stołu szczelinowego.
 • Wreszcie, łożyska kulkowe są używane w 2,3-amperowym silniku indukcyjnym, aby zapewnić gładką, zrównoważoną pracę nawet przy dużych prędkościach.

Kup na Amazon

Prasa wiertarska WEN 4208 8″ 5 Speed jest niezbędnym narzędziem do wiercenia różnych materiałów, takich jak drewno, metal, tworzywa sztuczne itp.

Co zaskakujące, ta najlepsza stołowa prasa wiertnicza do metalu jest wyposażona w 8-calowy swing. Ten zestaw zawiera wiertło o 5 prędkościach i działa idealnie. Co więcej, otwory narzędzia są dokładne i doskonałe. Rama wykonana jest z żeliwa, co zapewnia jej długowieczność i stabilność. Gadżet jest wyposażony w 12-calowy uchwyt z kluczem.

Wreszcie, WEN 4208 posiada niezbędne otwory do zamocowania na gięciu roboczym i jest odpowiedni do użycia z przenośnym stojakiem.

 

 • Ta maszyna jest idealna dla początkujących i posiada wbudowany magazyn kluczy. Największa możliwość mocowania uchwytu wynosi 13 mm, a skok wrzeciona wynosi do dwóch cali. Ponadto, maszyna posiada pięć ustawień prędkości. Zakres prędkości zaczyna się od 740 RPM, kontynuuje 1100 RPM, 1530 RPM, 2100 RPM, a kończy na 3140 RPM. Wreszcie, narzędzie ma rozmiar kolumny 3/4.

 

 • Niektórzy klienci twierdzą, że ta prasa wiertnicza do metalu jest mniej adaptowalna niż inne, jednak większość ocen maluje inny obraz.

Najlepszy budżet

SKIL 3320-01 podłogowa prasa wiertarska do metalu

 • Z 3,2-Amp silnika i 1/3 HP, to narzędzie elektryczne jest najlepiej nadaje się do wiercenia w drewnie, a nie wiercenia w metalu.
 • Jest on utworzony głównie z żeliwa metalowego, który jest solidny i trwały, a stół i podstawa są zarówno dość znaczne i stabilne.
 • Kąt nachylenia stołu można regulować w lewo i w prawo w zakresie od 0 do 45 stopni za pomocą uchwytu stołu.
 • Posiada pięć wstępnie ustawionych prędkości od 570 RPM do 3.050 RPM, co jest zdecydowanie zbyt odpowiednie do wiercenia w metalu.
 • Ponieważ mierzy zaledwie 15,2 x 21,8 x 9,8 cala, ta prasa wiertnicza jest stosunkowo mała i nie zajmie dużo miejsca na stanowisku pracy.

Kup na Amazon

Skil jest najlepiej znany ze swoich przenośnych pił, ale firma oferuje obecnie różne przedmioty. Jednym z takich urządzeń, które zrobiło dobre wrażenie na rynku, jest prasa wiertnicza Skil 3320-01.

Prasa wiertarska SKIL 3320-01 posiada silnik o natężeniu 3,2 ampera, dalmierz laserowy LaserX2 2 Beam, przechylną powierzchnię przedmiotu obrabianego w zakresie 0° do 45° L & R, silnik o 5 prędkościach (570 do 3050 obr./min) oraz w pełni działający system.

Co najważniejsze, otrzymał on certyfikat cSAus, co oznacza, że wszystkie części zostały zatwierdzone przez organizację cSAus, aby zapewnić, że używa on tylko wysokiej jakości komponentów i nadaje się do użytku w miejscu pracy.

 

 • Ten element ma uczciwą cenę i wiele zmiennych ustawień kontroli prędkości w zakresie od 570 do 3.050 RPM. Posiada wysokiej jakości metalową konstrukcję. Ponadto, jest łatwy w obsłudze i modyfikacji. Zarówno prawa jak i lewa strona stołu może być pochylona o 45 stopni.

 

 • Niektórzy użytkownicy są niezadowoleni z jego 1/2 "chuckling ćwierć rozmiaru; dla tego modelu, ¼" Chuck byłby lepszy wybór.

Najlepszy ogólnie

WEN 4214: Prasa wiertarska do metalu

 • Posiada nieskończenie wiele zakresów prędkości od 580 do 3200 RPM i generuje równy moment obrotowy w całym spektrum.
 • Wen 4214 posiada solidny żeliwny stół o wymiarach 9-1/2″ x 9-1/2″, który można przesuwać w lewo lub w prawo o 45 stopni, więc pochyłości nie są problemem.
 • Wen 4214 posiada laserowy system prowadzenia, który pozwala użytkownikom osiągnąć bezbłędne wiercenie z pomocą lasera.
 • Posiada regulowany uchwyt, co pozwala użytkownikom osiągnąć pożądany rezultat niezależnie od wielkości otworu.
 • Ten produkt jest dostarczany z 2-letnią gwarancją i 90-dniową gwarancją naprawy biznesowej.

Kup na Amazon

Ogólnie rzecz biorąc, ten Wen 4214 jest doskonałym wyborem, jeśli szukasz najlepszej prasy wiertarskiej podłogowej do metalu, która może obsługiwać szeroką gamę materiałów i rozmiarów. Ta recenzja Wen 4214 przejdzie przez niektóre z najważniejszych funkcji, abyś mógł uzyskać jak najwięcej z tej maszyny.

Dodatkowo stół roboczy ma kąty 45 stopni w lewo i w prawo. I procedury dla stale precyzyjnych kątów prostych. Z kolei cyfrowy odczyt tej wiertarki napędzany diodami LED wskazuje prędkość pracy.

Co więcej, wiertarka Wen 4214 z regulowaną prędkością ma mocny silnik, który doskonale wierci w plastiku, drewnie, metalach i innych materiałach. Wreszcie, ta prasa wiertarska Wen ma długą drogę wrzeciona.

 

 • To urządzenie może utrzymać znaczną ilość wagi i jest wystarczająco wytrzymałe, aby wytrzymać dłuższy okres czasu. Jej światło laserowe również pomaga w niedokładnym celowaniu. Ponadto, żeliwny stół roboczy jest znaczny. Nawet jego prędkość przyczynia się do głębokości otworu. Wreszcie, wiercenie kierowane laserem poprawia dokładność i szybkość.

 

 • Dla niektórych, ta wiertarka może być zaporowo droga. Ponadto może wydawać pewne odgłosy z powodu drgań prędkości obrotowej.

Wybór Premium

JET J-2500: Najlepsza stojąca wiertarka do metalu

 • Silnik 3/4 HP (9.0 Amperów) napędza zmienny pasek z 16 różnymi ustawieniami prędkości, od 200 RPM do zdumiewających 3,630 RPM.
 • Jest całkowicie regulowany, z 360-stopniowym obrotem i 45-stopniowym nachyleniem do obu stron.
 • Ta wiertarka ma wszechstronną zdolność 5/8 "na żeliwie i 12 "na stali miękkiej.
 • Prasa wiertarka jest około 63 "wysoki, co pozwala użytkownikowi zarządzać nim bez zginania i szczepienia się.
 • Posiada solidną ramę z pomiaru podstawy 11″ x 19-1/2″, który zapewnia optymalną równowagę i stabilność podczas użytkowania.

Kup na Amazon

JET J-2500 posiada duży stół roboczy i wszechstronną zdolność wiercenia. Jest zasilany przez 4.5/9.0A, 3/4HP silnik o zmiennym zakresie prędkości (około 200 do 3630 RPM). Jest odpowiednia zarówno dla ekspertów, jak i majsterkowiczów do konstruowania prostych wierteł w różnych materiałach, zwłaszcza w metalach.

Przedmiot waży 167 funtów i jest 54′′ x 20′′ x 10.5′′. Jak już wspomniano, jego kluczowym elementem jest jego twarda stalowa rama, która sprawia, że maszyna jest niezwykle wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Uchwyt, po obu stronach, ma typową długość 5/8′′, a wrzeciono porusza się dość głęboko ze skokiem pinoli 3-1/4′′.

 

 • To urządzenie oferuje duży stół roboczy z wieloma elastycznymi i regulowanymi funkcjami. Odkryjecie Państwo również doskonałą równowagę i stabilność podczas pracy. Dla celów technicznych, zapewnia zmienną regulację prędkości. Wreszcie, ma dwuletnią ograniczoną gwarancję i roczną gwarancję na akcesoria.

 

 • Brakuje w nim funkcjonalnego światła i możliwości cyfrowego odczytu prędkości, ale nie będzie to miało większego wpływu w regularnym użytkowaniu.

Najlepsza ogólnie

BILT HARD: Najlepsza prasa wiertarska do metalu

 • Jej regulowany stół roboczy posiada 45-stopniowy lewy i właściwy skos do wiercenia pod różnymi kątami oraz średnicę 11,41 cala.
 • Zestaw zawiera prasę wiertarską; 5/8′′ kluczowany uchwyt i klucz, klucze sześciokątne i narzędzia montażowe.
 • Posiada 16 operacyjnych zmiennych prędkości i może być regulowana do dowolnej prędkości między 220 a 3600 RPM.
 • Podstawa urządzenia zawiera kilka wstępnie wywierconych otworów do zamocowania na stojaku lub ławie roboczej.
 • BILT HARD zapewnia 90-dniową gwarancję od daty zakupu, umożliwiając wymianę, zwrot lub otrzymanie zwrotu pieniędzy w tym czasie.

Kup na Amazon

BILT HARD ma cię pokryte, jeśli szukasz najlepszej przemysłowej prasy wiertarskiej podłogowej do metalu, którą może zasilać akumulator. Wiertarka podłogowa BILT HARD 13 ′′ posiada silnik indukcyjny o mocy 6,6 ampera, który może pracować przez tworzywa sztuczne, drewno, metal i inne elementy do użytku profesjonalnego i garażowego.

Posiada również 13-1/4-calowe ramię i 3⅛-calowy skok wrzeciona. Dzięki 16 ustawieniom można przewiercać się przez materiał z żądaną prędkością. Posiada zmienną prędkość obrotową w zakresie 220-3600 obr. Oferuje również regulację głębokości dla dokładnego wiercenia głębokościowego, niezależnie od materiału.

 

 • Jest wyposażona w silnik o mocy 3/4 HP. W rezultacie, ten instrument może zmierzyć się z tworzyw sztucznych, metalu, drewna i innych materiałów. Ten obiekt jest wykonany z żeliwa, co zapewnia jego długowieczność. Ponadto, posiada aż 16 roboczych, zmiennych prędkości! Posiada narzędzia montażowe i 90-dniową gwarancję.

 

 • Niektórzy użytkownicy twierdzą, że silnik szybko się nagrzewa, mimo że większość ocen przedstawia inny obraz.

Budżetowa stolikowa

WEN 4210: Najlepsza budżetowa wiertarka do metalu z laserem

 • Ta prasa wiertarska WEN jest wyposażona w bardziej wytrzymały silnik o natężeniu 3,2 A.
 • Skok wrzeciona (2 14) jest wyposażony w jeden ogranicznik blokujący, a uchwyt jest przystosowany do różnych rodzajów bitów.
 • Pozwala również na 5-stopniową regulację prędkości obrotowej od 570 do około 3050 obr/min dla lepszej wydajności.
 • Model ten składa się z doskonałej kombinacji metalu i miękkiej gumowo-plastikowej substancji otaczającej uchwyty wrzeciona, które są wygodne w użyciu.
 • Może obracać się na dwie strony pod kątem 45 stopni, dając mu wiele możliwości dostosowania w pracy.

Kup na Amazon

WEN 4210 Prasa wiertarska ma wiele pozytywnych cech. Konstrukcja maszyny, system uchwytów, stół roboczy i wydajność sprytnego wiertacza są imponujące. Dokładność w tworzeniu otworu jest również dość prosta. Możesz wykorzystać tę maszynę do obróbki drewna.

Ten model wiertarki WEN jest wyposażony w silnik o mocy 3,2 Ampera. Innymi słowy, jest w stanie obsłużyć szeroki zakres projektów, które możesz wybrać do pracy.

Waga wiertarki (54,4 lbs) jest stosunkowo niewielka. W rezultacie nie będziesz miał problemów z umieszczeniem maszyny na blacie lub przeniesieniem jej z jednego miejsca do drugiego.

 

 • Ta prasa wiertnicza jest prosta i łatwa w obsłudze, nawet dla nowicjuszy. Ma wystarczającą moc, aby z łatwością przewiercić się przez drewno i cienkie blachy. Ponadto, jest w rozsądnej cenie i ma doskonały stosunek ceny do wydajności. Posiada zmienną prędkość obrotową w zakresie 600 - 3,100 RPM dla zapewnienia elastyczności. Wreszcie, ma metalową konstrukcję, która jest wysokiej jakości.

 

 • Aby zmienić prędkość, musisz ręcznie wyregulować napięcie paska. Nie jest to jednak duży problem!

Wybór klienta

Powermatic: Prasa wiertarska do obróbki metalu

 • Powermatic PM2800B to intensywnie pracująca wiertarka z mocnym silnikiem indukcyjnym 15,0 AMP (1,0 HP), która szybko wykona każde zadanie, jakie przed nią postawisz.
 • Powermatic stworzył ten model z lekkiego aluminium, żeliwa i plastiku ABS, co zaowocowało doskonałą konstrukcją.
 • Powermatic PM2800B posiada regulację prędkości, która pozwala użytkownikowi na wybór zakresu prędkości od 250 do 3000 obr/min.
 • Posiada konfigurowalny stół i ogrodzenie, a także można regulować szerokość stołu od 14 do 30 cali.
 • Maszyna wyposażona jest w dwa światła LED i laserowe prowadzenie.

Kup na Amazon

Powermatic jest intensywny prasa wiertnicza, aby stać się najbardziej przyjazny dla użytkownika prasy wiertarki na rynku. Jedną z głównych cech sprzedaży Powermatic prasy wiertarki jest jego najbardziej prosty model prasy wiertarki do tej pory.

Ta maszyna to mocarz z silnikiem 1-hp, dużym żeliwnym stołem i solidnym, użytecznym ogrodzeniem. Stół (14 cali głębokości na 20 cali szerokości) zawiera 12-calowy, pozbawiony żeber gzyms na całym obwodzie, który jest idealny do mocowania.

Wyjaśniając, PM2800B zapewnia prostotę w Twoim sklepie i naprawdę fantastyczną łatwość użytkowania.

 

 • Jego mocny silnik pozwala mu na wykonywanie ciężkich zadań. Posiada również podwójny laserowy system prowadzenia i podwójne oświetlenie LED. Jest bardziej przystosowalna dzięki regulowanej ławce, stołowi i prędkości silnika. Posiada również opcję cyfrowego odczytu obrotów dla łatwej kontroli prędkości.

 

 • Niektórzy użytkownicy skarżą się, że od czasu do czasu urządzenie wydaje głośny, wibrujący dźwięk. Jednakże, nie jest to znaczący problem.

Czynniki, aby wybrać najlepszą prasę wiertarską do metalu

Istnieją różne aspekty, które należy rozważyć przed zakupem najlepszej prasy do wiercenia do metalu. Są one następujące:

Prędkość wiercenia: Rodzaj i intensywność prac, które Twoja wiertarka może obsłużyć, zostaną określone przez jej zakres prędkości. Ma to również wpływ na jakość produktu końcowego. Prędkość pokazuje, jak szybko lub wolno może iść twoja prasa wiertarska.

Wielkość wychylenia: Rozmiar huśtawki prasy wiertarskiej oblicza się przez pomnożenie odległości między uchwytem a kolumną podtrzymującą ławkę przez dwa. Jeśli chcesz wiercić w środku, możesz użyć górnego kawałka metalu z prasą wiertarską.

Pojemność uchwytu: Uchwyty są podzielone na dwa rodzaje. Istnieją kluczowe, które używają klucza podobnego do klucza do eliminowania i dokręcania bitów, oraz bezkluczowe, które mogą zrobić to samo bez użycia dodatkowej części.

Zdolność wiercenia: Innym istotnym czynnikiem dobrej prasy wiertarskiej do metalu jest jej zdolność. Zdolność jest wykazana w koniach mechanicznych (hp) i amperażu użytkowania (amp). Wyższa ocena mocy wskazuje na bardziej wydajny silnik.

Ruch wrzeciona: Jest to maksymalna głębokość otworu prasy wiertarskiej, zwana również przesuwem pinoli. Na przykład wiertarka o skoku pinoli 3″ może wiercić na maksymalną głębokość 3″.

Laser: Niektóre wiertarki posiadają laserowy krzyż kreskowy, aby poprawić dokładność wiercenia. Ta funkcja nie jest wymagana, ale jest to piękne narzędzie, które docenisz po użyciu, ponieważ zapewnia precyzję punktu bez konieczności opuszczania wiertła, aby zobaczyć, czy linia jest w górze.

Więcej na: http://frezfactory.pl

Zalety prasy wiertarskiej do metalu

Precyzja jest najważniejszą zaletą, jaką zapewnia prasa do wiercenia. Nie będziesz się zastanawiać, aby uzyskać przyzwoity otwór za każdym razem, ponieważ wiertło jest stałe. Podczas wiercenia metalu, jest to bardzo ważne. W przeciwieństwie do drewna, które można wypełnić w przypadku popełnienia błędu, nie można naprawić metalu, jeśli jest uszkodzony. Dlatego dokładność prasy do wiercenia podłóg metalowych jest tak istotna.

Metal jest, bez wątpienia, jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów dostępnych. Dlatego właśnie potrzebujesz wysokiego momentu obrotowego i precyzji, które może zapewnić tylko prasa wiertnicza. Wykonanie otworu w nawet cienkim metalu byłoby prawie niemożliwe bez mocy tych wierteł.

Nawet gdybyś mógł użyć przenośnej lub stołowej wiertarki do przewiercenia metalu, musiałbyś poradzić sobie z zadziornymi krawędziami. Jest to mniej niż optymalne, ponieważ te krawędzie sprawiają, że produkt wydaje się niekompletny i szkodliwe ze względu na ich ostrość. Na szczęście, jeśli kupisz wysokiej jakości wiertarkę do metalu, nie będziesz musiał myśleć o tym problemie.

Jak używać prasy do wiercenia?

Prasy wiertarskie są powszechnie używane do obróbki materiałów takich jak drewno. Chociaż staje się to coraz bardziej powszechne, możesz nie mieć dużego doświadczenia w używaniu wiertarki do metalu. Nie przejmuj się tym zbytnio; wszyscy tam byliśmy.

Pójdziemy na kilka wskazówek, aby pamiętać podczas korzystania z prasy wiertarskiej do pracy z metalem.

Wybierz prędkość

Większość pras wiertniczych pozwala na zmianę prędkości poprzez przesunięcie pasa napędowego z jednego koła pasowego na drugie. Ogólnie rzecz biorąc, im szybciej koło pasowe obraca się na osi uchwytu, tym mniejsza jest jego prędkość.

Jak w przypadku każdej czynności związanej z cięciem, ogólna zasada jest taka, że wolniejsze prędkości są lepsze do wiercenia metalu, a wyższe do wiercenia drewna. Również w tym przypadku należy zapoznać się z instrukcją obsługi producenta.

Zamocuj obcinak do okręgów, jeżeli chcesz wykonywać okręgi

Zamontuj cyrkiel i przymocuj obrabiany przedmiot do stołu, aby wyciąć okrąg. Pod obrabiany przedmiot podłóż kawałek drewna, aby zabezpieczyć stół przed uszkodzeniami spowodowanymi przez cyrkiel. Wierć wolniej w obrabianym przedmiocie, aby utrzymać cyrkiel w miejscu.

Jeśli to możliwe, używaj wiertła stopniowego

Wiertło stopniowe to wiertło stożkowe, które w miarę oddalania się od wierzchołka staje się coraz szersze. Wchodzi ono do otworu w najmniejszym rozmiarze i stopniowo rozszerza go w miarę posuwania się w głąb.

Jest to mniej prawdopodobne, aby próbować uchwycić kawałek metalu i obracać go, jak to robią duże części. Jeśli nie masz jednego z nich, możesz użyć standardowych wierteł, zaczynając od małych i stopniowo zwiększając rozmiar.

Powinieneś wyregulować stół

Niektóre typy posiadają korbę do zmiany wysokości stołu, podczas gdy inne poruszają się swobodnie po usunięciu mechanizmu mocującego. Ustaw stół na wielkość odpowiednią do operacji, którą zamierzasz wykonać.

Wolniejsze prędkości są lepsze

Podczas wiercenia w metalu nie należy pracować zbyt szybko. Powoduje to wytwarzanie ciepła, które zmniejsza przydatność wiertła. Rozpocznij pracę powoli i w razie potrzeby stopniowo zwiększaj prędkość.

Używaj oleju do cięcia

Są to specjalne środki smarne, które pomagają w przesuwaniu się wiertła po stali i wykonywaniu otworu. Przedłużają one żywotność wiertła, regulując jednocześnie temperaturę.

Wskazówki bezpieczeństwa dotyczące prasy wiertarskiej

Zawsze czytaj instrukcje producenta i nigdy nie stosuj naszych porad zamiast instrukcji producenta. Prasy wiertnicze to ryzykowne urządzenia, które powinny być używane tylko wtedy, gdy przestrzegane są środki ostrożności podane przez producenta. Weź pod uwagę następujące środki ostrożności:

 • Trzymaj palce i dłonie z dala od wiertarki.
 • Podczas wiercenia należy zawsze nosić odpowiednią ochronę oczu i uszu.
 • Nie należy używać dłoni do usuwania wiórów drewnianych lub metalowych.
 • Nie należy nosić niczego, co mogłoby chwycić się wiertła.
 • Nie należy zmieniać maszyny, gdy jest włączona lub podłączona.
 • Zachować wszystkie wymagane zabezpieczenia.
 • Nie należy chwytać przedmiotu obrabianego ręką. Należy użyć przyrządu, który utrzyma go w bezpiecznym miejscu.
 • Zawsze przestrzegać instrukcji producenta.

Konserwacja prasy wiertarskiej

Prasa wiertarska jest dostępna w różnych formach i funkcjach, dostosowanych do obróbki drewna, metalu lub tworzyw sztucznych. Aby utrzymać ją w pełnej sprawności, należy opracować i przestrzegać programu konserwacji. Oto kilka przykładów tego, co powinna zawierać kompletna lista kontrolna konserwacji prasy wiertarskiej.

Należy nasmarować uchwyt wiertarski

Chuck powinien być naoliwiony. Zastosuj trochę smaru suszącego do szczęk uchwytu, aby utrzymać je gładko, istotne dla praktycznego centrowania bitów. Rozpylić lub spritz trochę oleju w szczękach i dokręcić i poluzować je kilka razy, aż dodatkowe smarowanie spada.

Sprawdź stan paska

Zużyty pasek i system kół pasowych, jeśli nie będą kontrolowane, staną się źródłem irytacji. Maszyna będzie głośna i zwiększą się wibracje przechodzące przez urządzenie, co zmniejszy precyzję działania.

Sprawdź stanowisko pracy

To jest czasami ignorowane, ale jeśli prasa wiertarska jest przymocowana do stołu roboczego, należy sprawdzić, czy nie poluzowała się, ponieważ ta część jest podatna na wiele wibracji.

Sprawdzić przewód i wtyczkę

To jest bardzo ważny punkt. Najpierw należy odłączyć prasę wiertniczą, a następnie fizycznie sprawdzić, czy kabel nie jest poluzowany.

Zabezpieczenie przed kurzem i zanieczyszczeniami

Obudowa ochronna zwykle chroni prasę wiertniczą przed pyłem i gruzem. Jednak niektóre sekcje pozostają odsłonięte, a kurzowi trudno się oprzeć, ponieważ jest tak cienki, że może dostać się do każdej małej szczeliny lub otworu.

Sprawdzaj wiertła

Wiertła są często zdeformowane lub wygięte w wyniku ich użytkowania. Producent nie zaprojektował wiertła, aby wytrzymać wielokrotne wiercenie lub wiercić szybciej, stosując większą moc do wiertarki niż to konieczne. Dlatego należy je regularnie sprawdzać.

Jaki rodzaj metalu może ciąć prasa wiertarska?

Jeśli jesteś oddanym mechanikiem, prędzej czy później będziesz musiał coś wywiercić. I jeśli masz szczęście, niezależnie od tego, czy modyfikujesz, trzymasz, czy instalujesz, będzie to metal. Trzeba wiedzieć, jakie rodzaje metali może ciąć Twoja wiertarka. Zaoszczędzisz czas i pieniądze, jeśli przygotujesz się i ćwiczysz prawidłowo. Oto kilka metali, które można wykorzystać w swojej prasie wiertarskiej do cięcia.

 • Stal nierdzewna.
 • Miękkie metale.
 • Aluminium.
 • Bardzo cienkie metale.
 • Miedź, itp.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące najlepszej prasy wiertarskiej do metalu

Czy można używać prasy do wiercenia w metalu?

Prasa wiertarska jest jednym z najcenniejszych narzędzi, jakie rzemieślnik metalu może kupić. Jest to mądra opcja, aby przewiercić się przez metal z najwolniejszą możliwą prędkością za pomocą wiertła do metalu. Twarde metale, takie jak stal i bardziej znaczące wiertła, wymagają jeszcze wolniejszego tempa. Możesz wiercić przez większość metali przy 3,000 rpm z małym wiertłem skrętnym (1/16 cala. do 3/16 cala.). 350 do 1,000 rpm jest idealne dla bardziej znaczących wierteł krętych (11/16 cala. do 1 cala.).

Jak ciąć metal za pomocą wiertarki?

Podczas wiercenia w metalu, wiertło może stać się dość gorące. Zawsze nakładaj niewielką ilość oleju na końcówkę wiertła, aby je nasmarować i zapobiec przegrzaniu. Aby wiertło nie ślizgało się po oleju, użyj centralnego punktaka w otworze.
Im niższa prędkość obrotowa, tym twardszy metal i tym większe wiertło. Jeśli nie możesz osiągnąć niskich obrotów, trudno będzie utrzymać je na stałym poziomie.

Jak wybrać prasę do wiercenia?

Wybierz najbardziej efektywną prędkość obrotową wiertarki, mierzoną w obrotach na minutę (rpm). Dodatkowo, w lewej kolumnie umieść średnicę otworu, a w jednej z trzech prawych kolumn - metal, który będziesz wiercił.
Te statystyki są przybliżone i mogą nie odpowiadać dokładnie prędkościom zalecanym przez producenta Twojej wiertarki. Ogólnie rzecz biorąc, im szybsza prędkość, tym mniejsze wiertło i bardziej miękki metal.

Czy mogę używać wd40 do wiercenia w metalu?

Tak, można wiercić w metalu przy użyciu WD40. Pomimo reklam, nie jest to doskonały środek smarny, szczególnie dla czegoś, co jest narażone na wysokie temperatury na styku z narzędziem, jak np. wiertło. Niektóre oleje smarujące mogą odbarwiać aluminium i niektóre rodzaje stali nierdzewnej, chociaż nie jest to tak trudne do usunięcia, głównie jeśli są one spawane.

Jaka jest różnica między wiertarką 8 a 10?

Jeśli chodzi o prasy do wiercenia, rozmiar ma znaczenie, a gardziel prasy do wiercenia jest połową szerokości stołu. Istnieją jednak między nimi niewielkie różnice w rozmiarach. Na przykład 8-calowa prasa do wiercenia ma dokładnie 4 cale od belki nośnej do środka uchwytu, a 10-calowa prasa do wiercenia ma 5 cali. W rezultacie urządzenie może dosięgnąć środka 12-calowego kawałka materiału.

Słowa końcowe

Prasa wiertarska wydaje się być najbardziej uniwersalnym sprzętem w każdym warsztacie, a inwestycja w markę cieszącą się reputacją niezawodności i jakości opłaci się. To wszechstronne narzędzie wierci w metalowych elementach i doskonale sprawdza się podczas obróbki drewna, takiej jak szlifowanie i dłutowanie.

WEN 4208T posiada najwolniejsze ustawienie prędkości obrotowej i najbardziej wydłużony skok wrzeciona. Dzięki temu umożliwia bezproblemowe wiercenie głębokich otworów nawet w najcięższych metalach. Również w tym przypadku Shop Fox W1848 oferuje największą swobodę wiercenia pod kątem 90 stopni. SKIL 3320-01 stanowi doskonałe połączenie ceny i wydajności.

Wreszcie, nasz przewodnik kupującego i inne informacje dalej zrozumieć funkcję, której potrzebujesz, aby znaleźć najlepszą prasę wiertniczą do metalu.